galaktyka

1. Aktualności, 2. Zegar EW, 3. Wehikuł Astro, 4. Stoper Astro,
5. Kalendarium

"Okiem - Kalendarium Epoki Wodnika - lata 2009 do 2024 i jeszcze dalej"

W 2009 roku zaskoczyła mnie i nie tylko mnie informacja, że aresztowano Romana Polańskiego, którego ścigano za przestępstwo popełnione 32 lata temu.
Zadałem sobie pytanie: - Dlaczego właśnie teraz? - przecież w Szwajcarii Polański od wielu lat ma dom i mogli to zrobić, w każdym innym czasie. Po za tym w Szwajcarii, jak i we wszystkich krajach europejskich na tego typu przestępstwa, po tylu latach, następuje przedawnienie. W Ameryce to przestępstwo nie ulega przedawnieniu, również może w jakichś jeszcze pomniejszych krajach.

Nie trudno było połączyć fakt, że Epoka wodnika 3.02.2009 weszła do 1/12 swojego czasu trwania (Koziorożca) i wzmocniona jeszcze (już od 165 lat) 1/144 czasu tr. również wibracją Koziorożca, co podwójnie wzmocniło wpływ tej fazy epoki wodnika, która moim zdaniem działa tutaj, jak "priorytet mentalny" dla całej naszej planety.

W naszym przypadku mamy tutaj: główny nurt to faza wodnika (2155lat), z dekanatem wagi(718 lat) i z zabarwieniem 1/12 (180 lat) i 1/144 (15 lat) w fazie Koziorożca.

Czyli mamy Urana jako pierwszoplanową postać, jego "współpracowników" : Wenus i podwójnego Saturna, oraz jego dopełnienie komplementarne lub konfrontacyjne do fazy wodnika, mówię tutaj o fazie lwa i jego władcy Słońcu.

To oddziaływanie Wodnik-Lew stało się tak oczywiste, chociażby z tego powodu, że jej władca jest w niemal, w każdym domu na świecie. Przybrał on formę materialną, np. jako: komputer, internet, telewizor, radio i inne, najczęściej elektroniczne wynalazki tej epoki.

Pomimo wchodzenia w wodnika, jego wibracja nie jest czysta, z tego powodu, że wchodzimy do tej fazy od 30 stopnia wodnika, a więc tutaj wpływ o sobie daje znać, poprzednia faza zodiakalna Ryb.

Mamy więc niezłą zawieruchę wibracyjną, Urana z Neptunem. Przekazywanie informacji w czasie rzeczywistym (Urana) miesza się z informacją związaną ze sztuką i iluzją (Neptuna), czyli innymi słowy, mamy niezły film (Neptuna), który wykorzystuje fale radiowe (Uran) do transmisji obrazu.

Wpływ wibracji Koziorożca jest bardzo widoczny, jako ten konserwatywny elemnet mentalnych zależności. Władca Saturn reprezentuje zasadę kontroli, restrykcji i rozliczania z tego co było. W wymiarze społecznym mamy: policję i organa ścigania, prawo karne, administrację państwową i inne instytucje biurokratyczne.

Wracając do sytuacji Romana Polańskiego, jest on zodiakalnym lwem, również węzeł księżycowy zstępujący jest w lwie, w koniunkcji ze Słońcem. - Co ta konfiguracja oznacza? - Trudności z aktualnymi trendami społecznymi, gdzie wspomniany węzeł księżycowy konfigurowany naturą "saturniczną" i przy sprzyjających układach, może rozliczyć z przeszłością. Takie układy, właśnie w przypadku R. Polańskiego, nastąpiły, gdy Punkt Epoki Wodnika utworzył opozycję (-1 stopień) z jego urodzeniowym węzłem księżycowym zstępującym. Dodatkowo 1/12 Epoki Wodnika w roku 2009 (na 15 lat) rozpoczęła emanację koziorożca. Co podsumowując siłę tych oddziaływań, spowodowało dla niego taką właśnie sytuację. Proszę zauważyć, że Stany Zjednoczone w momencie powstania mają Słońce ur. w znaku Raka, a ponieważ wibracja 1/12 EW - Koziorożec w epoce wodnika działa już od 165 lat, więc się nie dziwmy, że prawo amerykańskie jest bardziej restrykcyjne niż prawo karne krajów europejskich. Machina biurokratyczna USA, która rządzi w tym kraju, dopadła swojego byłego obywatela, właśnie w roku 2009, kiedy restrykcyjny (Saturn - biurokrata amerykański) dostał potężną dawkę "priorytetu mentalnego" natury "kontrolno - restrykcyjnej".

Centralna Gwiazda Galaktyki zwiększa swoje oddziaływanie, co przy oszczędnej i ograniczającej zasadzie jaką reprezentuje faza koziorożca, może mieć wpływ na aktywność naszego Słońca. W ostatnich latach, również w 2009, ilość plam słonecznych drastycznie zmalała. Co w historii ziemi, zawsze wiązało się z oziębieniem. Zima, którą mamy obecnie nie jest więc przypadkowa. Można spodziewać się, że taka tendencja do ochładzania się klimatu, utrzyma się do 2024 roku.

Od 2024 do 2204 roku będziemy przebywali w wibracji Strzelca, która wreszcie otworzy się na rozwój mentalny, filozoficzny i religijny, niesiony przez Epoką Wodnika. W tym okresie poważnej weryfikacji poddane zostaną religie. Te które będą miały trudności z transformacją i przystosowaniem, będą musiały upaść. Inne będą musiały poważnie się transformować. Jowisz daje najwięcej rozwoju i najwięcej szczęścia. W okresie tym jest silny pęd do rozwoju myśli filozoficznej, rozwoju nauki, do dalekich podróży kosmicznych itd. W każdym razie czekają na nas i na nasze następne pokolenia, jakieś "jowiszowe" przyjemności, które jeszcze dzisiaj, mogą być przez nas nieznane.

opracował: Aleksander Wezuski